COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

WordPress Postman Mail SMTP Contact Form 7 Çalışmıyor

WordPress’de mail göndermek bazı sunucular için engellenmiş güvenlik gerekçesiyle durdurulmuştur. Bunun için Postman Mail SMTP Contact Form 7 ‘de kullanmanızı tavsiye ederiz. SMTP güvenli gönderidir. Mail göndermek istediğinizde sunucularda problem yaşamamanız için bunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Diğer türlü mail adresleriniz spam olarak algılanacak ve gelen kutusu yerine JUNK yada SPAM klasörü içerisine düşecektir.

Postman SMTP Mailer/Email Log

Postman SMTP Mailer/Email Log, wordpress smtp mail gönderiminiz için tasarlanmış bir uygulamadır. Web siteniz üzerinde barındırdığınız mail veya php mail gönderimi işlevlerini göndereceğiniz mail adreslerini kaydederek bu işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Bu işlemi yaparken mutlaka sunucu bilgilerinizi servis sağlayıcınızdan edinmeniz ve bir adet gönderi maili oluşturmanız gerekmektedir. Böylece kolayca SMTP Mailer olarak kurulum yapabilirsiniz.

wp-smtp-contact-form-7-mail-gönderme

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu ürün wordpress plugins bölümünde bulabilirsiniz. Ek olarak aşağıdaki bu linke tıklayarak da direkt olarak indirme bağlantınızı bulabilirsiniz.

WordPress Postman SMTP Mailer / EMail Log

Contact Form 7 

WordPress için bir iletişim formu olan contact form için wordpress üzerinden mail göndermek güvenlik gerekçesiyle çoğu hosting firması tarafından kaldırılmıştır. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak vermiş olduğumuz Wp Postman SMTP’yi indirmeniz olacaktır. Bunun kurulumunu yaptıktan sonra SMTP Contact Form 7‘de ayarlar kısmında yapılandırmış oldğunuz postman ayarlarını / maili girmeniz gerekmektedir. İşlem bukadar. Dilerseniz SMTP Contact Form 7‘yi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

SMTP Contact Form 7

Kırmızı çerçeve içinde hatalar arıyorsanız bu makale ile doğru yerdesiniz demektir.

WordPress Postman Mail SMTP Contact Form 7 Çalışmıyor

Genel olarak smtp hatası veya sunucu hatası yüzünden bu hatalar ile karşılaşabilmektesiniz. Hataların giderilmesi için bizi arayabilirsiniz. Yada bilgi amaçlı yorum bırakabilirsiniz. WordPress’te sunucuların tam olarak uyumlu olmaması genel olarak güvenlik amacıyla mail gönderimleri yasaklanmıştır. Yani son kullanıcılar web sitesi üzerinden mail gönderirken smtp engeline takılmaktadırlar. Eğer isterseniz sunucu üzerinden açtırabilir, yada dediğimiz işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yaptığınız işlemlerde mutlaka ve mutlaka sunucu bilgilerini edinin örnek verecek olursak smtp bir sunucuda mail.”alanadiniz”.com yada smtp.”alanadiniz”.com gibi adresler bulunacaktır. Bunları sunucu firmanızdan yani hosting firmanızdan öğrenmeniz gerekir. Bunun dışında takılacağınız başka problemler olabilir. Bu konuda da elbetteki sizlere yardımcı olmaktan çekinmeyeceğiz.

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik