COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Windows 10 Cryptolocker Virüsü Tehlikesi

Selamlar, değerli okurlar. Windows 10 ile alakalı blog yazılarımıza devam ediyoruz. Çünkü çok fazla sayıda yeni nesil cryptolocker virüsleri windows 10 ile yayılmaya başladı. Cisco Systems’in şirket blog sayfasında yayınlanan bir yazı, kötü niyetli kişilerin Windows 10 rüzgarından yararlanarak kullanıcıları nasıl “ransomware” (fidye yazılımları) tuzağına düşürdüğünü gözler önüne seriyor.

Normal olarak windows orjinal ürünlerinde saat-tarih kısmında bir uyarı vererek sizden rezerve etmenizi istemekteydi. Fakat bu işlemlerden sonra artık bu işlerden para kazanmaya çalışan virüs kompedanları gerek TTnet, Gerek Türkcell, Gerek Vodafone, gerekse büyük şirketlerin mail pazarlamalarını taklit ederek bilgisayarlarınıza virüs clonu yerleştirmektedirler.

Bunun için ne yapmak gerekir? 

Biz bu tür sıkıntılı durumlar için dosyalarınızın güncel bir yedeğini tutmanızı öneriyor. Ama ilk etapta bu tür kötü niyetli yazılımlardan uzak durulması gerekli. Birincisi ve en önemlisi, tanımadığınız veya şüphe duyduğunuz e-posta eklerini açmamanız.

avast antivirüs

sistemiki ® elektronik size 7 nokta korumalı avast ücretsiz antivirüsü önermektedir

 Yukarıdaki resme tıklayarak ücretsiz olarak antivirüs programınızı 1 yıl kullanabilirsiniz. Bunun için tek şart kullanıcı kaydı ve daha sonra gelebilecek teklifleri almak ve ücretsiz full sürümünüzü kullanmak için epostanızı kayıt ettirmeniz olacaktır.  
Asıl macera, gönderilen elektronik postanın içerdiği ve Windows 10 yükleyicisi olduğu iddia edilen .zip dosyası çalıştırıldığında başlıyor. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızdaki tüm dosyalar şifreleniyor ve 96 saat içerisinde ödeme yapılmadığı takdirde sonsuza kadar şifreli kalacağı bildiriliyor. İşlemi, “CTB-Locker” olarak biline bir ransomware türünün yaptığı ifade ediliyor. Windows 10 güncellemesi için aceleci davranıp bu şekilde bir tuzağa düşmeyin. Bunun yerine birkaç gün veya hafta içinde gelecek olan Windows 10 yükseltme bildirimini bekleyin. Sizin için en sağlıklı ve güvenli yükseltme seçeneği bu olacaktır.

-chip.com.tr

 

Cryptolocker gerçekten tüm dosyalarımızı şifreledi ve bunun için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Çözümü görmek için buraya tıklayınız.

 

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik