COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Web’de gizlilik ve güvenlik için önlemler nelerdir?

Merhaba değerli kullanıcılarımız, bugün sizlere en kolay ama en zor diyebileceğimiz Web’de gizlilik ve güvenlik için önlemler nelerdir? konusundan bahsedeceğiz. Gizliliğinizin ve güvenliğin en önemli olduğu şu günlerde rahatça web browserlarda gezmek, internette sörf yapmak, zaman geçirmek herkesin isteğidir. Peki bu güvenlik ve gizlilik konusunu nasıl ön planda tutabilir, bundan yararlanabiliriz.

webde-gizlilik-ve-guvenlik

web’de gizlilik ve güvenlik

Web’de gizlilik ve güvenlik hakkında herkesin bilmesi gereken 5 Şart

Web üzerinde gizlilik endişesi duyan ve güvenliğinin olup olmadığını düşünen bir çok kullanıcı mevcut. Sizlere çok basit 5 yöntem söyleyeceğiz. Bunlardan uzak durduğunuz vakit genel olarak korunur ve uygulamalarınızda sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyoruz.

  • Web üzerinde şifreler çok önemlidir. Her web sitesi için aynı şifreyi kullanan bir çok kullanıcı mevcut. Kötü niyetli bir yazılıma denk geldiğinizde yada başkaları tarafından yönetilen bir web sitesinde parolalarınızı alarak önemli ve gizli bilgileriniz alınabilir, kullanıp çoğaltılabilir. Bu konuda bir çok büyük firmanın önlemi bulunmaktadır. ÖRN: facebook’ta kim girmiş – browser ve bulunduğu konumu direkt olarak kayıt etmektedir. Buradan görebilirsiniz. Google üzerinde çift doğrulama yani hem parolanız hem de cep telefonunuza gelen şifre ekranı ile giriş yapabilirsiniz. Ek olarak facebook’ta bu uygulamayı kullanmaktadır.
  • Yanlış isimli örn gooogle.com- fesvook.com gibi siteler sizleri aldatmak ve şifrelerinizi çalmak için oluşturulmuş web siteleridir. Çünkü isimler ve klavye tuşlarından gereksiz olarak girilen karakterler ile sistemi sağlanır ve siz anlamazsınız. Https:// dediğimiz güvenlik protokolünü mutlaka görün. Ekranın sol üst köşesinde yeşil olarak bulunmaktadır. Üzerine tıkladığınızda güvenilir olduğunu sizlere söylemektedir.
  • Antivirüs ve Adware yazılımlarını bilgisayarlarınızda ve mobil cihazlarınızda kullanınız. Aşağıda linki verilen bağlantılardan ücretsiz olanları indirebilirsiniz. Bu programları güncel tutmanız her zaman yararınızadır. Çünkü cryptolocker, disorder status , amvo gibi virüsler hızlıca yayılarak tüm bilgilerinizi 3. şahıslara gönderebilir. Mail ortamından gelecek saldırıları ve kimlik çalınmalarına karşı da aynı zamanda etkili bir kalkan bulabileceksiniz.
  • Cinsel içerikli web sitelerinden uzak durun. Hem spam hem de reklam dan para kazanmak için bir çok linke tıklamanızı isterler. Bunları tamamen para kazanmak için yapmış olmalarını bir kenara koyarsak tüm şahsi bilgilerinize de ulaşabilmektedirler.
  • Tarayıcılarınızı ctrl+shift+del tuşlarını kullanarak tüm bilgilerinizi her çıkışınızda temizleyin yada gizli sekme kullanarak web üzerinde kimliğinizi gizli tutun. 3. taraf Çerez kullanılan web sitelerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz güzel virüs ve antivirüs programları listesi aşağıda verdik. Güle Güle kullanınız.

1- Avast Antivirüs – Ücretsiz

2- MalwareBytes – Ücretsiz 

3- SpyHunter4  – Ücretsiz

4- CCleaner – Ücretsiz

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik