COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Samsung Galaxy Note 5 Ekranda Takılma, Donma, Kilitlenme

Samsung Galaxy Note 5 Ekranda Takılma, Donma, Kilitlenme mi yaşıyorsunuz? İşte bu konuyu tam sizin için hazırladık. Genel olarak samsung note 5 için bir çok yazılım çıktı. Fakat iç sayısal yapının tam olarak düzenlenmemesi ve satıcıların makinelerin içlerine kendilerine has yazılımları yüklemelerinden dolayı ekranda donma, kilitlenme, takılmalar yaşadığı belli oldu.

Peki samsung note 5’te ekran problemleri nasıl çözülebilir?

Note 5 genel olarak samsung’un amiral gemisi konumunda olacak olan note 6 için bir prototip sayılabilir. Piyasaya sızan haberlere göre “samsung note 6″‘nın – not 5‘i çok yakın zamanda geçeceği, önceki versiyonların büyük bir çöküş yaşayacağını duyar gibiyiz. Yeni nesil çelik kasa ve bu çelik kasaya uygun ekran montajı – edge serisine oranla daha çok pirim yapmışa benziyor.

Kullanıcılara daha önce note 5 almamaları yönündeki tavsiyemizi şu makalemizde duyurmuştuk: Note 5 İncelemesi, Yorumları, Kullanıcı Deneyimleri 

Çözüm –  Note 5 Ekranda Takılma, Donma, Kilitlenme

Sorunun çözümü aslında çok basit diyebiliriz. Ekranların genel olarak donması kilitlenmesi anlık işlem yapan bir çok uygulamanın gereksiz olarak yüklenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu soruna çözüm olarak sizlere şunu önerebiliriz.

Şu adımları takip edin:

1- İlk olarak elbette telefonun güç düğmesine basarak kapatın.

2- Güç düğmesine basılı tutarak ses açma ve Home butonlarına aynı anda basılı tutun. Bu işlemi Android maskotu ekranda belirene değin sürdürün.

3- Ekranda kurtarma menüsü belirecek. Ses kısma butonunu kullanarak menü üzerinden “Wipe Cache Partition” seçeneğinin üzerine gelin ve güç butonuna basarak bunu seçin.

4- Şimdi yeniden güç butonuna basarak sistemi yeniden başlatabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız bu adımları uyguladıktan sonra muhtemelen Note 5‘inizde artık donma ve kilitlenmelerle karşılaşmayacaksınız

samsung-galaxy-note-5-002

Samsung Galaxy Note 5 İncelemesi

Samsung’da Hangi Problemler Gereksiz Olarak Yüklenmiş Olabilir?

Firmaların, genel olarak yüklenmiş programları bulunabilir, Türkcell, Vodafone, Avea – TTMobil veya diğer operatörlerin kendi has geliştirdikleri uygulamalar, Galaxy Fit, SVoice, Gameloft Games, Dijitürk Play, Flipboard, Sspor, Smag, Cellograf, Sçocuk genel olarak yüklenmiş gereksiz programlar olarak sayılabilir. Bunları kullanmamanız sizin için iyi sonuçlar doğurabilir. En mantıklısı yukarıdaki işlemleri, uyguladıktan sonra makineleri anlık işlemleri takip edip, Orta tuş ile basıtığınızda genel olarak işlemler menüsünde gereksiz programları görebilirsiniz.

Yorum olarak işlem menüsünü bizimle paylaşırsanız bizlerde bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik