COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Nvidia Autocad Takılma, Performans Denetim Ayarları

Merhaba değerli arkadaşlar, bugün sizlere nvidia tabanlı GPUlardan bahsedeceğiz. Yakın zamanda nvdianın geliştirmiş olduğu hem sli, hem quadro altyapısı ile gtx – gt farketmeden denetim masasına girebiliyorsunuz. Fakat bu denetim masasında okadar çok ayar var ki ? Hangisini seçeceğinizi şaşırıyorsunuz.

Bugün Nvidia Customer yani müşteri ilişkileri sorumlularından Saleem ile bir görüşme yaptık. Autocad ile alakalı gecikme problemi ASUS GTX 750ti-PH-2GDR5 ekran kartında yaşıyorduk. Ufak bir dialog konusunda kendisinin bize önermiş olduğu ayarları deneyerek nispeten sonuç aldık.

İlk olarak yapmanız gereken temiz bir windows kurulumu olacaktır. Bunu kırık windowslar üzerinde denemenizi pek tavsiye etmeyiz. Bunun dışında nvidia ekran kartlarının son sürüm sürücülerini mutlaka bu adresten indiriniz. İndirdiğiniz dosyada kurulum yaparken mutlaka hızlı kurum ile değil, özel kurulumda alttaki temiz kurulum işaretini seçiniz ve ürün sürücünüzün kurulumunu yapınız. Bu size hem geçmiş kurumların etkisinden çıkaracak, hem de rahatlıkla ürün kurulumunuzu tamamlayabileceksiniz.

Sürücüleri İngilizce Kurulum Yapın…

Neden bu şekilde bir başlık yazdığımızı hepiniz merak edersiniz. Çünkü genel olarak çevirilerin tamamı birbirini karşılamamaktadır. Bu yüzden sürücülerinizi ingilizce kurmanız demek daha büyük bir yardım arşivine sahip olacağınız anlamına gelecektir. Şöyleki ingilizce olarak kurulmuş bir sürücüde, sizlere teknik anlamda yardımcı olacak kişi sayısı oldukça fazla olacaktır. Forumlardan elde etmiş olduğunuz çoğu bilgi ya geçersiz, yada eskimiş olacaktır. Sizin için bir çözüm sunmayacaktır.

Mutlaka Güncel Sürücü Kullanın!

Güncel sürücünün önemi bilgisayarlarda donanım aygıtları ile oldukça yakından alakalıdır. Şöyleki bilgisayarınızın biosundan, chipsetlere kadar, ekran kartından ramlerinize kadar yeni nesil stabil bir sürücü performansınızı artırmanıza yardımcı olacağı gibi yeni gelişmeleride bilgisayarlarınıza entegre etmesini sağlayacaktır.

lk4VmE

Nvdia Denetim Masası Autocad ve Diğer Programlar İçin Performans Ayarları

Nvdia Sürücülerinde Stabil Performans Artışı Nasıl Olur?

Asıl konumuza gelecek olursak stabil olarak 2D uygulamalarda kolay kolay problem yaratmayacaktır. Ama bizim tavsiyemiz amd yapısı üstünde amd bir ekran kartı, intel yapısı üzerinde mutlaka bir nvdia ekran kartı kullanmanız performans anlamında sizleri üst seviyelere çıkaracaktır. Anakart seçimlerinizde sizlere yardımcı olacak bilgileri detaylı olarak daha sonra sizlerle paylaşacağız.

Please create a profile for the application and check the performance.

Creating a profile in (NVIDIA Control Panel): Open NVIDIA control panel (Right click on desktop and click NVIDIA control panel) > Go to Manage 3D settings under 3D settings > Select Program settings > Click Add then select the game to the list > And now change these settings from

Option 2.

• Power management mode – Prefer maximum performance •

• Triple buffering – Off

• Threaded optimization – ON

• Vertical Sync – Adaptive

Apply these settings, refresh the Desktop several times, start the game play and check the performance. If issue persists, then you may reinstall the autocad application and check.

Saleem - Nvidia Customer Help

Bu uygulamaları sizlerde yapabilirsiniz. Test edildi ve başarılı oldu. Ek olarak 2013 ve üzeri “autocad” yüklemelerinde alt kısımda saat gibi bir simge vardır. Burada sağ tuş tıkladığınızda graphics config gibi bir ibare gelmektedir. Yine aynı kısımda üstte kapat aç bir buton göreceksiniz. Burada autocad resmi sitesi tarafından açıklanmış makalesi mevcuttur. Sizlerde kontrol edebilirsiniz. Bu butonu kapadığınızda yani hardware acceleration kısmını, görüntü özellikleriniz düzelecek ve takılma yaşamayacaksınız. Yada direkt olarak nvdia denetim masasında 3d ayarlarını performans kısmına çekip, bilgisayarlarınızın güç ayarlarını denetim masasından yüksek olarak işaretleyip tekrardan deneyebilirsiniz. Umarım yararlı olmuştur.

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik