COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Mobil İmza Çalışmıyor, 32-64bit Java Sorunu Çözümü

Merhaba değerli arkadaşlar, bugün sizlere mobil imza nedir? “Mobil imza” kullanırken aldığınız hatalar, java sorunları ile alakalı birkaç çözüm önerisinde bulunacağız. Umarız sizler için yararlı bir konu olacaktır. Çözüm önerileri ve daha fazla problemleriniz olursa, elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.

Mobil İmza Nedir? Nasıl Çalışır?

Mobil imza aslında küçük bir sim karta entegre edilmiş, doğrulama – keygen diyebileceğimiz ufak bir yazılım esasına dayanır. Bir okuyucu kullanarak şimdiki Türkcell, Avea, Vodafone gibi yeni nesil mobil stick internet paylaşım cihazlarının bir değişik versiyonu diyebiliriz. Bunlarla beraber kolayca içerideki anahtar veri okunabilir, yazılabilir ve kullanılabilir haldedir. Peki nasıl çalışır.? Öncelikle bunun için bir bilgisayar – java yüklenmiş – sistem dosyaları kurulmuş ve genel olarak tüm hizmetleri yapılandırılmış bir sistem gereklidir. Çünkü mobil imza aslında resmi olarak sizin dijital imzanız ve ben yaptım demektir denebilir. Kötü kişilerin ellerine geçerse çok büyük problem teşkil edebilmektedir. Çünkü birebir kimlik ve imzanız kullanılıyor demektir. Eğer kaybolduysa ilk yapmanız gereken hizmet aldığınız servis sağlayıcınız ile görüşmeniz olacaktır.

Mobil İmza’da Genel Sıkıntılar Nelerdir?

Mobilite – yada diğer bir deyişle mobil imzamız genel olarak devlet ile ilgili ihalelerde şifreleme veya şifre çözme aracı olarak kullanılmaktadır. Bu bağlamda şahsi bilgisayarlarınızda en etkili yöntem olarak sizlere java programınızı güncel tutmanızı tavsiye ederiz. Java programı dediğimiz araç bilgisayarınız ve web sitesi arasında mobil bir veri transferi oluşturarak şifreli imzanızı karşı taraftaki sunucuya kopyalamanızı yada kaydettirmenizi sağlarken artaalanda kimlik bilgilerinizi de aktarıyor ve ben yaptım demenin yasal hali denebilir. Mobil imza aslında yaygınlaştırılır ve düzgün kullanılır ise çok iyi bir araçtır diyebiliriz. Aşağıdaki çözümler bu işlemleri yaparken karşılaştığınız sorunlara alakalı birkaç çözüm diyebiliriz. Umarız sorunlarınız çözülecektir.

Teşekkür etmeniz yeterli olacaktır.

header_mobil_imza_552x131

Mobil İmzada Doğrulama Yöntemleri

1- E-Tuğra, E-İmza görmüyor? Tanımıyor. 

Muhtemelen mobil imzanızın sürücüsünü kurmadınız. Bunun için servis sağlayıcınızın sitelerinde aynı şekilde sürücüler mevcuttur.

2- Sürücülerim kurulu fakat online işlem anahtarı gelmiyor.?

Şöyleki bunun aslında birkaç nedeni olabilir. Genel olarak java platformları destekleyen bir işletim sistemine sahipseniz örn: windows – mac gibi, bu işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Yazılım tanıtması ile alakalı sürücüleri kurduysanız – “Bilgisayarım (seç) > Mouse  Sağ Tuş > Özellikler > Sol Üst Menü > Aygıt Yöneticisi > Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri” altında  safenet, alaaddin, key, safesing gibi araçlar var ise kurulum olmuş demektir. Zaten mobil imzanızı taktığınızda otomatik olarak saat kısmında görüntüleme yapabileceksiniz.

Hali hazırda bu işlemleri yaptıysanız ve hala çalışmıyor ise, Windows Sistem Türü kontrolü için:

“Bilgisayarım (seç) > Mouse Sağ Tuş > Özellikler – İşletim Sistemi Türü ( Sistem Türü ) = 32bit – 64bit”

Seçeneklerini kontrol ederek java yazılımınızı güncelleştirmeniz olacaktır. Bu yazılımlar 14.09.2015 itibari ile güncel yazılımlardır. Mutlaka üstte belirttiğimiz alandan öncelikle kontrol ediniz.

32 Bit Java Console – Kurulumu İndirmek İçin Tıklayınız

64 Bit Java Console – Kurulumu İndirmek İçin Tıklayınız

Tüm java indirme bağlantılarına güncel anlamda ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz. Java indirme merkezinden 32 bit veya 64 bit seçeneği ile kurulum yapabilirsiniz.

Bu kurumları yaptıktan sonra mutlaka ve mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatıp, mobil imzanız ile yaptığınız işlemleri yapmaya çalışınız. Eğer hala bir sıkıntı yaşıyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşünüz. Eğer bir çözüm bulamazsanız “bilgisayar teknik servisi” için lütfen iletişim adreslerimizden bizlere ulaşınız.

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik