COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Http2 Geliyor, İnternet Hızlanıyor

Her internet adresinin başına gelen HTTP’nin 2’nci sürümüne geçiş gerçekleştiğinde internette sörf daha hızlı hale gelecek. HTTP2’ye geçiş gerçekleştiğinde son 15 yıldır gerçekleşen ilk büyük güncelleme de hayata geçmiş olacak.

PROTOKOL KABUL EDİLDİ

IESG kısa adlı İnternet Mühendisliği Yönetim Grubu’nun üst düzey üyelerinden biri olan Mark Nottingham Çarşamba günü yazdığı blogda protokolün kabul edildiğini bildirdi.

DÜZENLEMELER YAPILACAK

Nottingham yeni standardın uygulanmadan önce edit edileceğini ekledi. Geliştiricileri, sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayacak ve şifrelemeyi artıracak olan yeni standardın ileriye doğru büyük bir adım olacağına inanıyor.

Nottingham geçen yıl Ocak ayında yazdığı başka bir blogda, HTTP2’nin olası yararlarını açıklamıştı.

YENİ SÜRÜM ŞİFRELEMELERİ KOLAYLAŞTIRACAK

Protokolü yeniden icat etmeye çalışmak yerine, eskisi ile uyumlu yeni bir uygulama yaratmak istediklerini söyleyen Nottingham’a göre yeni sürüm, internetin şifreleme teknolojilerini kullanmayı daha kolayhale getirerek.

Hiper-metin aktarım protokolü – HTTP2 – tarayıcıların sayfaları işlemek için sunucularıyla iletişim kurmasına aracılık ediyor.

Nottingham, HTTP2’nin “Sihirli bir internet performans değneği” olmadığını da ekledi.

İnternet sayfası yükleme sürelerini yarı yarıya geliştirmek yerine, “Yeni protokolü, performansın önündeki bazı önemli engellerin kaldırılması olarak görmek daha doğru olur. Tarayıcılar ve sunucular bundan nasıl ve ne zaman yararlanacağını öğrenince, performans aşamalı olarak iyileşecektir.” diye yazdı.

Protokol, son yıllarda kullanılmakta olan ve SPDY olarak adlandırılan Google teknolojisine dayanıyor. Google, Chrome tarayıcısında HTTP2 protokolüne geçecek.

Bu yazı tarafından tarihinde yazılmıştır.

Etiketler: , , , , , , ,

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik