COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Hangi CPU için Hangi İşletim Sistemi Seçilmeli? ( INTEL )

Merhaba değerli müşterilerimiz, bugün sizlere Hangi CPU için Hangi İşletim Sistemi Seçilmeli? ( INTEL ) neden seçmeniz gerektiğini kısa bir özetle anlatmaya çalışacağız. Umarız memnun kalırsınız.

İşletim sistemlerinde IRQ ve İletişim denetleyicileri protokoller bazı işletim sistemleri baz alınarak geliştirilir ve bu geliştirme ardından sizlere bazı sürücüler ve hız denetleyicileri verilir veya yüklenilir. Bu alanlarda genel olarak 2011 yılı başına kadar olan CPU larda Windows 7 işletim sistemini seçmeniz en mantıklısı olacaktır. Çünkü yeni işletim sistemlerinde tam olarak sürücüler ile uyum sağlayamacak hızlı gibi görünse de tam performanslı çalışmayacaktır.

Eğer IVY BRIDGE nesil altında yani 2 ile başlayan ( Intel i3 2678) gibi bir işlemciye sahipseniz Microsoft Windows 7 kullanmanız daha performanslı olacaktır.

2011 Yılı 3. çeyreğinden itibaren üretilen Ivy Bridge ( 3. Nesil ):

Ivy Bridge, Intel tarafından geliştirilen ve 2011 yılının 3. çeyreğinde piyasaya sürülen 22 nm üretim süreciyle üretilen işlemcilerin kod adıdır. Bu mimari aslında Intel'in 2005'ten beri kullandığı Sandy Bridge mimarisinin geliştirilmiş halidir. 32 nm olan üretim süreci Ivy Bridge ile 22 nm'ye geliştirilmiştir. Bu yüzden "22 nm Die Shrink of Sandy Bridge" olarak da anılır. Ivy Bridge geriye dönük olarak Sandy Bridge ile uyumludur. Ama yazılım güncellemesi gerekmektedir. Intel'in yeni çıkardığı 7 serisi Panther Point chipsetleri ile USB 3.0 ile de uyumlu olan Ivy Bridge; masaüstü ve mobil ortamda çalışabilmektedir. Masaüstü ortamlar için geliştirilen ilk Ivy Bridge mimarisine sahip Core i3 işlemci Eylül 2012'nin ilk haftasında piyasaya sürülmüştür.

Windows 8 ve 8.1 desteği ile gelirken

-22 nm tri-gate transistör(3-D) teknolojisi sayesinde %50 tasarrufu ile beraber 2-D planar transistör ile aynı performans elde edilir.
  -Bull Mountain olarak bilinen "RdRand" isminde rastgele sayı üreten bir komut eklendi.
  -Düşük enerji tüketimi özellikle gömülü sistemlerde ve mobil cihazlarda önemlidir.
-PCI Express 3.0 desteği
  -Max. çarpan sayısı 57'den 63'e çıkarıldı.
  -RAM desteği artırıldı.
  -Intel HD Graphics ve DirectX11, OpenGL 4.0(update ile) ve OpenCL 1.1 desteği


Bu üründen sonra genel olarak hem çekirdek, hemde çarpan sayılarının artması ile daha düşük enerji ile daha yüksek performans elde edilmeye başlanılmıştır.

  • Intel® Core™ I9

Gibi çıkması düşünülen setler ile alakalı da çok yakında yeni yazımız ile karşınıza çıkacağız.

 

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik