COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

“Google Mülteci”‘ler İçin Kampanya ile Destek Talebi İstiyor

Evet, bugün bir dünya devinin açmış olduğu – Google Mülteci’ler İçin Yardım & Destek Kampanyası – hakkında konuşalım istedik. Mülteciler, Afrika, Ortadoğu ve Asya’dan Avrupa ve Amerika kıtasına doğru bir kitlesel göç hareketi. Aslında çoğumuz biliyoruz ki vatan dediğimiz şeyin bir kara parçasından ibaret olmadığıdır. Gerek ülkemiz, Ay-Yıldızlı Bayrağımız, gerekse Cennet Vatanımızdaki her karış toprağın altında yatan binlerce Şehidimizin kanı bu günümüze getirdi bizleri belkide.

Bu konuyu günün anlamını ve önemini belirten Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy‘un Bayrak Şiiri ile açmak isterim, son dizelerinde haykırışları sanki günümüze ışık tutuyor.

Hüsrâna rıza verme… Çalış… Azmi bırakma; Kendin yanacaksan bile, evlâdını yakma! Evler tünek olmuş, ötüyor bir sürü baykuş… Sesler de: ‘Vatan tehlikedeymiş… Batıyormuş! ‘ Lâkin, hani, milyonları örten şu yığından, Tek kol da demiyor bir tarafından! Sâhipsiz olan memleketin batması haktır; Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır. Feryâdı bırak, kendine gel, çünkü zaman dar… Uğraş ki: telâfi edecek bunca zarar var. Feryâd ile kurtulması me’mûl ise haykır! Yok, yok! Hele azmindeki zincirleri bir kır! ‘İş bitti… Sebâtın sonu yoktur! ‘ deme, yılma. Ey millet-i merhûme, sakın ye’se kapılma.Mehmet Akif Ersoy

Fakat bu diğer ülkelerde bu kadar milliyetçi değil ya da yaşam koşulları, terör saldırıları, işgaller vb. tarafından insanlar zorla ülkelerinden çıkarılmaktadırlar. Mültecilerin, bu zorlu göç hareketi çoğu zaman hüsranla bitmekle birlikte ülkemiz, cennet vatanımız gibi bazı devletler de bu kardeşlerimize kucak açmaktadırlar. Örneğin filistin, ırak, mısır, suriye derken aslında son 15 yılda milyonlarca insana ev sahipliği yaptığımızı unutmayalım. Google’ın destek kampanyası mültecilere bu desteği uzunca süre konuşulacak ve destek bulacak gibi görünmektedir.

Diğer Devletler Neden Mültecileri Kabul Etmiyor?

Aslında bu konunun açıklanması çok basit, yeterince insan yükü ve rahat yaşamı istemiyor insanlar. Çünkü biliyorlar ki mülteciler ve diğer göç halkasındaki insanlar o devlette yada bir başka yere yerleştiklerinde devlet onlara sadece barınma hakkı sağlayabiliyor. Bu barınma hakkıyla beraber mutlaka ve mutlaka mültecilerin biryerlerde çalışmaları gerekiyor. Çalışmalardan kasıt hayatlarını idame ettirmeleri gerekiyor. Çalışmak zorundalar.

Google-Mülteci-ve-Göçmenler-İçin-Bağış-Topluyor-1024x517

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor

 

Çalışma ortamı oluştuğunda insanlar vasıfsız elemanlar için daha az ücret ödüyorlar. Yani Çinde 1 milyar insan yaşıyor diyelim, bunun %10’u çalışmak isteyince günlüğü yaklaşık 0,50’dolar/cent’e kadar düşmektedir. Yani nekadar talep, okadar ucuz iş. Örnek verecek olursak Türkiye‘de de insanlar artık ayak işlerini yaptırmak için Suriye’li mülteci arıyorlar, neden mi? Çünkü normal çalışan, ssk’lı bir işçinin bir şirkete bedeli 1500TL civarında. Fakat bir Suriye vatandaşına şuan 400-500tl ödeyerek ucuz işçi çalıştırılmaktadır.

Aslında bu konuyu devletimiz bir suç duyurusu olarak alabilir. Bu ne kadar bir insanlık olabilir ki? İşte bu yüzden Avrupa kendi vatandaşlarının kazançlarını kesmek, kendi ayağına kurşun sıkmak istemiyor.

Google Mülteci Destek & Yardım Kampanyası

Devlet yardımı nekadar olabilir ki? Google’da Mülteciler için bu konuda devletlere yardım, stklar ve birleşmiş milletler yardım kuruluşları ile beraber mültecilere destek olmak istiyorlar. Google Mülteciler için özel bir sayfa düzenlemiş ve böylece google wallet üzerinden direkt olarak ödeme sağlanabilmektedir. Elbetteki bu işin içine vergi girmiyor.

Buradan Google OneToday adresine gidebilirsiniz.

Google’da Mülteciler kampanyasını şöyle destekliyor. ” Siz bir ödeyin, biz iki yazalım.” Google yazılan bu değerlerde ödemeyi kabul ediyor. Yani yapmış olduğunuz ödemelerin bir fazlasını yada aynısını kendi cebinden ödeyerek toplumsal bir katkı sağlıyor. Aslında firmaların sosyal yardımlaşma konularında daha etkili olmasını bizlerde istiyoruz. Bizlerde bu konuda Google mültecilere destek olmak adına daha fazla insana duyurarak katkıda bulunduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü şuan bizim yardımlarımızı devletimiz varolsun, sürekli kucak açarak yaklaşık ülkelerle beraber 5 milyonu barındırıyoruz. Ya da sokaklarda gördükleriniz en azından %10’u suriyelidir.

Bu yazı tarafından tarihinde yazılmıştır.

Etiketler: , , , , , , ,

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik