COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Cryptolocker Virüsü .Encrypted Çözümü

Merhaba değerli arkadaşlar, uzunca süredir bir karın ağrısı diye tabir edebileceğimiz bir problem olan “Cryptolocker Virüsü” .”Encrypted Çözümü“‘nü sizler için güncellenen dosyalar ile tekrardan değerlendirdik. Yaptığımız değerlendirmede aslında virüs programlarının birçok Cryptolocker Virüsü‘ne engel olduğunu biliyoruz. Genişletilmiş olarak “Ransomware” olarak geçen bu virüs türünde aslında programlar kendilerini geliştirselerde piyasada çok fazla değiştirilmiş program olduğundan dolayı anında bir infect yakalanamamaktadır.

Avast'ın Ücretsiz Antivirüs Programını İndirmek İçin Resme tıklayınız...

Avast’ın Ücretsiz Antivirüs Programını İndirmek İçin Resme tıklayınız…

Hangi Antivirüs, Cryptolocker Virüsüne Engel Olabilir?

Öncelikle üzülerek cevap verelim ki hiçbiri. Çünkü infect edilen bilgisayara doğrudan veyahut dolaylı şekilde bulaşabilir. Sebebini söylemek gerekirse bilgisayar içerisine takmış olduğunuz bir usb flash disk, bir outlook maili yada standart bir “program” kurulumu ile de bilgisayarınıza cryptolocker virüsü bulaşabilir. Sorun şu ki bulaştıktan sonra ne yapılabilir, yada bulaşmadan önce ne yapılabilir. Dilerseniz bu iki şıkkı da inceleyelim ve kafamızda netlik oluşsun. Şimdi sizlere bu konular ile alakalı birkaç çözüm önerisi sunabileceğimiz web siteleri mevcut. Dilerseniz bunlar için bir paylaşım yapalım. Ve Sizleri de bilgilendirelim.

Web sitelerinin çoğunda hit kapma yarışı bir yana dursun çözümlerin hepsinin aynı olması şaşırtıcı sizcede değil mi? Evet. Bu konuda bizlerle sizin gibi düşünüyoruz. Şuana kadar web sitelerinin içerisinde en mantıklı çözüm / çeviri örneğini uzmanım.net adlı web sitesindeki bir arkadaşımız sunmuştu. Oradaki yazının bir kopyası ve güncellemesini yine aynı şekilde kendi web sitemiz üzerinden sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz bu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz:

TTNET Cryptolocker Virüsü ve Çözümü

Bu adreste genel olarak web sitelerinden yada outlook üzerinden gelen “virüs“leri tesbit ettik ve sizler için bulaşan virüslerin çözümünü anlattık. Dilerseniz yurtdışı kaynaklarından microsoft, comodo, fireye gibi güvenlik uzmanlarının da paylaşımlarını bulabileceğiniz web sitelerine bir göz atalım.

Decryptolocker & Encrypted Virüsü ve Çözümü

Microsoft Security Portal

Malwaretips.com – Stelian Pilici

Üst tarafta paylaştığımız web siteleri bu “virüs” konusunda bayağı bir ileri giderek detaylı analiz ve çözüm önerisi sunmuşlardır. Tam olarak engellenemediği gibi, bulaşan virüslerden de kurtulmak elbetteki çok zor olmaktadır. Eğer yedekleriniz yok ise, gerçekten üzülerek söylemeliyiz ki bu sizin için bir çile olabilir. Bunun için en mantıklısı soğuk su içip bilgisayarınızı komple deep format ile temizlemeniz olacaktır. Eğer bilgisayarınız “recovery” konsoluna sahip ise fabrika ayarlarına geri döndermeniz sizler için faydalı olacaktır.

 

http://malwaretips.com/ dan alıntı yapılarak gösterime sunulmuştur. Copyright ® http://malwaretips.com/

http://malwaretips.com/ dan alıntı yapılarak gösterime sunulmuştur. Copyright ® http://malwaretips.com/

Farklı Antivirüs Programları Mevcut mu?

Özellikle kendi bayiliğini ve geliştirme çalışmalarına katkı sunduğumuz ilk olarak Avast antivirüs programını sizlere tavsiye edebiliriz. Fakat sizin seçimleriniz oldukça çeşit göstereceğinden yine benzer bir virüs programı olan Comodo Ücretsiz Antivirüs Programı da sizler için ideal olabilir. Bu tamamen size kalmış bir olaydır. Dikkat etmeniz gereken şey, mümkün olduğu kadar standalone bir mail kullanmaktan ziyade browser tabanlı bir mail daha korunaklı olacaktır. Eğer usb flashlarınız var ise bunlar için örnek bir Malwarebytes Anti Malware yada Hitman Pro sizler için koruyucu bir duvar olabilir.

 

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik