COREL DRAW LİSANSLARI EN UCUZ BİZDE HEMEN ALIN - SINIRLI SAYIDA!

0850 840 8574 0312 911 2365 05453350445

Bootstrap Desteği İle Güçlendik!

Uzunca süredir sistemiki elektronik ve diğer web sitelerimizin alt yapısında kullanacağımız “sistemiki v2” wordpress tema konsol altyapısı için uğraşıyorduk. Sonunda ilkini yayınladığımız web sitemizde yaptık.

Bootstrap Nedir?

Web uygulamalarını ve web sitelerini daha hızlı,modern bir yapıyla oluşturulmasını sağlayan çok kodlamanın hazırlanmış halidir. Bootstrap,Twitter’ın Apache 2 lisansıyla açık kaynak yaptığı CSS,HTML araç kiti. CSS tarafından LESS’i kullanıyor.CSS ve JS hazır halde bulunuyor. Tasarım dilinde en çok kullanılan framework uygulamasıdır.

Modern web tarayıcıları Chrome,Opera,Firefox 4+,Safari ve İnternet Explorer versiyonları destekler. Twitter-Bootstrapı GİTHUB sayfasından inidirin ve klasörün içine oluşturmak istediğiniz HTML sayfasını yerleştirin. İndirmiş oldugunuz bu depo içinde Bootstrap’ın önemli dosyaları bulunmaktadır.Bu dosyalardan yararlanabilmek için HTML sayfasına bunların include edilmesi gerekmektedir. Twitter Bootstrap, LESS’i (LESS ) destekliyor. LESS daha hızlı ve kolay web geliştirmek için bir CSS önişlemcisidir. O yüzden less css dosyasını ve less JS dosyasını, kendi HTML sayfanızda şu şekilde include edebilirsiniz:

Bir web sitesi için gerekli olan tüm ögeleri içerdiği için bir siteyi komple bir bütün olarak tasarlayabilirsiniz. Tipografik ögeler, tablolar, imajlar, slider, carousel, modal pencereler, butonlar, dropdown menüler, navigasyon bar, sayfalandırma, etiketler, thumbnaili uyarı ve bilgilendirme balonları, yükleme barları vb gibi bir çok tasarım ögesi hazır olarak sunulmuş ve yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız olan kodu kopyala yapıştır yapmak.

Bootstrap nasıl kullanılır?

Hazır bir sistem olması dolayısıyla neredeyse her şeyi kopyala yapıştır yaparak kullanabiliyorsunuz. Ama öncelikle ana “template” dosyanız için bazı olmazsa olmazlar var. Sayfamız Html5 olmalı ve Bootstrap için ana css dosyası ve jquery scriptini de sayfanıza eklemelisiniz.

Sayfanızda kullanacağınız her bir öge için getbootstrap.com sitesi referans siteniz olacak. Siteye girdiğinizde üst menüde yer Getting Started, CSS, Component ve JavaScript alanlarına sıkça başvurup gerekli kodları buralardan kopyala yapıştırla alacağız. Devamı için bekleyin… İleride daha çok içeriği sizlerle paylaşacağız.

  • Bootstrap’ın resmi internet sitesi tıklayın
  • Bootstrap ile oluşturulmuş temalar tıklayın
  • Bootstrap ile oluşturulmuş web sitelerine tıklayın
  • Daha detaylı bilgi için resmi blog yazısına ulaşabilirsiniz. tıklayın

Bu yazı tarafından tarihinde yazılmıştır.

Etiketler: , , , ,

Hızlı Kargo
Güvenli Ödeme
Canlı Destek
K.Kartına 6 Taksit


Copyright ® Sistemİki Uluslararası, TURKEY Türk Bayrağı
Powered By Sistemiki Elektronik